Avspark om:  

Öster-Ängelholm, TV12, fotbollskanalen.se

Loggor
Unibet McDonalds
KIA Sony

Här är allsvenska lagens träningsmatcher 2011

Säsongen 2011 närmar sig med stormsteg. Här är de allsvenska lagens träningsmatcher.

Många av datumen är dock preliminära och det kan både tillkomma och strykas matcher med kort varsel.

AIK
5 februari Västerås SK (h) 1-1
12 februari GIF Sundsvall (h) 3-0
19 februari Syrianska (h) 2-0
23 februari Vasalund (h) 4-1
26 februari Flora (h) 5-0
5 mars Örebro (h) 1-3
12 mars Kalmar FF (Turkiet) 0-3
27 mars Mariehamn (b) 5-1

Djurgården
6 februari Vasalund, Skytteholm 1-1
10-13 februari turnering i Finland mot HJK Helsingfors och FC Flora (3-2 och 0-0).
19 februari Brommapojkarna, Bosöhallen, Lidingö 2-2
25 februari FC Vitebsk i Turkiet 2-1
1 mars Terek Grozny i Turkiet 0-1
9 mars Assyriska 1-1
15 mars TPS Åbo (Stadshagen) 4-0
23 mars Örebro (b) 0-3
27 mars Norrköping (b) 0-1

Elfsborg
27 januari Helsingborg 3-1
31 januari Bröndby 2-1
3 februari Odense 1-1
12 februari FC Köpenhamn (b) 0-2
23 februari Örgryte (h) 3-1
26 februari Häcken (h) 2-3
1 mars Norrköping (h) 1-0
4 mars IFK Göteborg (h) 1-0
8 mars Portimonense 2-1 (Portugal)
12 mars Gais (Portugal) 1-0
20 mars Örebro (b) 1-2
27 mars Gais (h) 2-0

Gais
19 januari IK Start (b, Kristiansand) 2-2
20 januari Halmstad (b, Kristiansand) 1-0
23 januari Sörlandslaget FVN (h) 0-3
5 februari Qviding (h) 0-0
12 februari Åtvidaberg (h) 2-0
18 februari Fredrikstad FK 1-2
27 februari Stabaek (b) 0-5
5 mars Jönköping Södra (b) 3-1
12 mars Elfsborg (h) 0-1
15 mars Sporting Olhanense (b) 1-2
27 mars Elfsborg (b) 0-2

Gefle
5 februari Syrianska Kerburan (h) 2-0
12 februari Degerfors (h) 3-2
19 februari Hammarby (n) 0-1
26 februari Brommapojkarna (h) 0-0
2 mars Brage (h) 1-1
5 mars IFK Mariehamn (b) 1-0
9 mars Torpedo Vladimir (Cypern) 1-1
20 mars Assyriska (h) 2-2
27 mars GIF Sundsvall (h) 4-0

IFK Göteborg
19 januari Jönköping (b) 4-1
28 januari Tromsö (b) 2-0
31 januari Karpaty Lviv (Copa del Sol) 0-1
3 februari FC Köpenhamn (Copa del Sol) 1-1 (Göteborg vann efter straffar)
19 februari Landskrona (h) 0-2
26 februari Odense (h) 1-2
4 mars Elfsborg (b) 0-1
8 mars Qviding (h) 1-1
14 mars Bate Borisov (Turkiet) 0-1
17 mars Luch Vladivostock (Turkiet) 1-2

Halmstad
20 januari Gais (b, Kristiansand) 1-0
21 januari Start 2-0
23 januari Viking FK 2-1
5 februari Ängelholm (h) 0-1
12 febriari Jönköping (b) 2-2
19 februari Trelleborg (b) 0-3
26 februari Helsingborg (h) 0-0
8 mars Ljungskile (h) 0-0
27 mars Kalmar (b) 1-0

Helsingborg
28 januari Elfsborg (b) 1-3
31 januari Odense (b) 1-1
3 februari Bröndby (b) 2-0
15 februari Ängelholm (b) 2-0
19 februari Odense (b) 3-1
26 februari Halmstad (b) 0-0
2 mars Trelleborg 3-1 (b)
8 mars RNK Split-Helsingborg 0-2 (Kroatien)
19 mars Malmö FF (b, Supercupen) 2-1
26 mars Landskrona (h) 1-0

Häcken
20 januari Viking Stavanger 3-2
22 januari Sörlandslaget 3-1
23 januari IK Start 1-2
1 februari Ålborg (h) 2-2
8 februari Stabaek (b) 1-1
12 februari Assyriska (h) 2-0
15 februari Falkenberg (h) 3-3
18 februari Örebro (b) 4-2
23 februari Qviding (h) 4-0
26 februari Elfsborg (b) 3-2
5 mars Orlando (USA, Florida) 3-2
9 mars Fort Lauderdale (USA) 3-1
22 mars Ljungskile (h) 0-1
26 mars Malmö FF (b) 2-1

Kalmar FF
29 januari Åtvidaberg (h) 2-2
5 februari Öster (h) 1-0
14 februari IK Start 1-2 (La Manga)
17 februari Viking 2-3 (La Manga)
22 februari Strömsgodset 0-1 (La Manga)
27 feb Mjällby (h) 0-0
5 mars Trelleborg (b) 1-0
12 mars AIK (Turkiet) 3-0
17 mars Norrköping (b) 1-1
23 mars Jönköping Södra (h) 1-0
27 mars Halmstad (h) 0-1

Malmö FF
29 januari Spartak Moskva (Copa del Sol) 0-0
1 februari Rapid Bukarest (Copa del Sol) 0-0
4 februari FC Sportul (Copa del Sol) 0-0
12 februari Trelleborg (h) 2-2
26 februari Bröndby (b) 1-0
19 mars Helsingborg (supercupen) 1-2
26 mars Häcken (h) 1-2

Mjällby
29 januari CSKA Moskva B (Cypern) 1-2
5 februari Kristianstad (b) 0-0
12 februari Ängelholm (h) 4-0
18 februari Lyngby (b) 1-2
23 februari Nordsjälland 1-0
27 februari Kalmar (b) 0-0
5 mars Öster (b) 1-1
26 mars Åtvidaberg (h) 2-1

Norrköping
5 februari Åtvidaberg (b) 1-1
12 februari Brage (h) 0-0
19 februari Assyriska (b) 2-2
1 mars Elfsborg (b) 0-1
3 mars Degerfors (h) 0-1
9 mars Mallorca B (b) 5-0
17 mars Kalmar (h) 1-1
27 mars Djurgården (h) 1-0

Syrianska
5 februari Örebro (b) 0-1
12 februari Mariehamn (h) 1-0
19 februari AIK (b) 0-2
28 februari Gif Sundsvall (h) 1-1

Trelleborg
22 januari Nordsjälland (b) 1-1
5 februari Lyngby (b) 1-1
12 februari Malmö (b) 2-2
19 februari Halmstad (h) 3-0
25 februari Ängelholm (h) 2-3
2 mars Helsingborg 1-3 (h)
5 mars Kalmar (h) 0-1
20 mars Ängelholm (h) 2-0
25 mars Ålborg (b) 1-2

Örebro
19 januari FC Volga Nizhny (b) 0-1
23 januari Red Bull Leipzig (h) 0-2
29 januari Stabaek (b) 2-4
1 februari Kongsvinger (b) 1-3
5 februari Syrianska (h) 1-0
10 februari HJK Helsingforg (b) 2-2
11 februari FC Flora (b) 3-1
13 februari TPS Åbo (b) 3-1
18 februari Häcken (h) 2-4
26 februari Hammarby (h) 0-2
5 mars AIK (b) 3-1
12 mars Alania Vladikavkaz (Turkiet) 1-2
15 mars Antalyaspor (Turkiet) 5-0
20 mars Elfsborg (h) 2-1
23 mars Djurgården (h) 3-0

+ Textstorlek
Publicerad 2011-03-31, kl 15.59
Malmö FF - Kalmar FF
Lördag 26 juli kl 15:45
Halmstad - Gefle
Lördag 26 juli kl 17:50
Brommapojkarna - Åtvidaberg
Söndag 27 juli kl 14:50
Mjällby - IFK Göteborg
Söndag 27 juli kl 14:50
Elfsborg - Norrköping
Söndag 27 juli kl 17:15
AIK - Falkenberg
Söndag 27 juli kl 17:20
Häcken - Djurgården
Måndag 28 juli kl 18:45
Udinese - Dynamo Moskva
Torsdag 24 juli kl 18:25
Öster - Ängelholm
Fredag 25 juli kl 19:00
Malmö FF - Kalmar FF
Lördag 26 juli kl 15:45
GAIS - IFK Värnamo
Lördag 26 juli kl 15:55
Landskrona BoIS - Husqvarna FF
Lördag 26 juli kl 15:55