Hej, du har en äldre version av webbläsare

För en bättre upplevelse på fotbollskanalen, vänligen byt till senare version

chrome
safari
ie
firefox
Fortsätt ändå

POPULÄRA LAG

POPULÄRA SPELARE

Annons

KLART: Dejagah lämnar Fulham - går till Qatar

Ashkan Dejagah lämnar Fulham och flyttar till Al-Arabi i Qatar. Flytten är permanent och summan dold, skriver PL-klubben på sin hemsida. Dejagah spenderade två år i Fulham och hann under den tiden göra 49 framträdanden och sex mål, några av dom riktigt spektakulära.

Klubbens tränare Felix Magath:

– Efter att ha pratat med Ashkan så kom vi överens om att det var bäst både för honom och klubben om han lämnade. Han gjorde många bra insatser och en del minnesvärda mål under sin tid med oss, säger han till klubbens hemsida.

– Vi önskar honom lycka till i Al-Arabi.

Publicerad 2014-07-29 kl 16:20

Arkiv

Annons
Annons
Annons

KOMMENTARER

SE KOMMENTARER
Annons