Följer

Populära lag

Populära spelare

Populära ligor

ANNONS

Ryktet: Cristiano Ronaldo överens med PSG om kontrakt

Det har under vintern ryktats om kopplingen mellan PSG och Cristiano Ronaldo. För en vecka sedan skrev France Football att världsstjärnan varit i möte med PSG:s president Nasser Al-Khelaifi. Idag kommer nästa nyhet kring portugisen och den franska huvudstadsklubben.

Mundo Deportivo skriver nämligen nu att Cristiano Ronaldo är överens med PSG om ett kontrakt, men enligt uppgifterna är bara en flytt aktuell ifall stjärnan inte lyckas komma överens med Real Madrid om ett nytt kontrakt. Marängerna är under press då Ronaldo ska ha tackat nej till klubbens första bud och är nu i avslutningsfasen av pratet med PSG.

ANNONS

Skulle Ronaldo flytta till Frankrike gör han det som Zlatan Ibrahimovics ersättare, både sportsligt men också marknadsmässigt då han skulle bli klubbens nya affischnamn.

Publicerad 2016-04-26 kl 17:05

Kommentarer

Visa kommentarer

Arkiv

Annons
ANNONS
next recommended article
Nästa
ANNONS

Hej, du har en äldre version av webbläsare

För en bättre upplevelse på fotbollskanalen, vänligen byt till senare version

chrome
safari
ie
firefox
Fortsätt ändå
fotbollskanalen

Skapa ett gratis konto eller logga in för att få en anpassad nyhets- och matchupplevelse av Fotbollskanalen. Följ dina favoriter:

Spelare
Lag
NYHETLigor & turneringar
NYHETBloggar & poddar
Samma konto på Fotbollskanalen, C More och TV4 Play.
Skapa konto