Hej, du har en äldre version av webbläsare

För en bättre upplevelse på fotbollskanalen, vänligen byt till senare version

chrome
safari
ie
firefox
Fortsätt ändå

POPULÄRA LAG

POPULÄRA SPELARE

Annons

Mourinhos hint om Bale: "Då väntar vi på andra sidan"

José Mourinho och Manchester United har uppgetts vara intresserat av att köpa loss walesaren Gareth Bale från Real Madrid. Och när portugisen under måndagen höll presskonferens inför mötet i Super Cupen mot just Real Madrid gav tränaren ett kryptiskt svar på frågan om Bale.

Det har spekulerats i att Bale skulle kunna lämna klubben om Real öppnar plånboken och köper loss Monacos Kylian Mbappé.

– Om Bale spelar i morgon skulle jag inte tänka på det (att värva Bale red anm.). Om han spelar i morgon är det för att han ingår i klubbens planer. Han har ambitionen att fortsätta i Madrid. Jag har inte ens tänkt på den möjligheten. Om han inte ingår i klubbens planer och det ni skriver är sant så kommer vi att vänta på honom på andra sidan och kämpa tillsammans med de andra tränarna som vill se honom i sitt lag.

Publicerad 2017-08-07 kl 17:31

Arkiv

Annons
Annons
Annons

KOMMENTARER

SE KOMMENTARER
Annons