Hej, du har en äldre version av webbläsare

För en bättre upplevelse på fotbollskanalen, vänligen byt till senare version

chrome
safari
ie
firefox
Fortsätt ändå

POPULÄRA LAG

POPULÄRA SPELARE

Annons
29v

Officiellt: West Ham-duo lämnar - får inga nya kontrakt

West Ham meddelade i dag att två försvarare lämnar klubben till nästa säsong. James Collins, 35, och Patrice Evra, 37, som båda sitter på utgående kontrakt till den sista juni i år. De kommer nu båda att lämna vid kontraktens slut.

– Hans (Collins) mot och engagemang på planen har aldrig ifrågasatts och han har spelat en stor roll för att etablera klubben i Premier League sedan han återvände 2012, säger klubbens två ordförande David Sullivan och David Gold i ett gemensamt uttalande på klubbens hemsida.

Collins gjorde totalt 214 matcher för West Ham under sina två sejourer i klubben, medan Evra endast gjorde fem matcher under våren i Premier League.

Publicerad 2018-05-24 kl 18:54

Arkiv

Annons
Annons
Annons

KOMMENTARER

SE KOMMENTARER
Annons