POPULÄRA LAG

POPULÄRA SPELARE

Annons
5d

Officiellt: Djurgården förstärker med anfallare

Djurgården rustar inför nästa säsong med att hämta in den 16-årige anfallaren Cassandra Larsson, meddelar klubben på sin hemsida. Larsson kommer närmast från spel i Bollstanäs och hon har under sin karriär gjort flera ungdomslandskamper för Sverige. Hon kommer att ingå i klubbens A-trupp.

– Självklart så känns det jättebra och det har alltid varit en dröm att få spela för Allsvenskan. Det är ju ett stort steg men jag känner mig redo att ta det, fast jag är så pass ung. Det känns fantastiskt att få spela för Djurgården och tillhöra det här laget med några av Sveriges bästa fotbollsspelare, säger hon i en kommentar på klubbens hemsida.

Publicerad 2019-02-13 kl 14:24

Arkiv

Annons
Annons
Annons

KOMMENTARER

SE KOMMENTARER
Annons

Hej, du har en äldre version av webbläsare

För en bättre upplevelse på fotbollskanalen, vänligen byt till senare version

chrome
safari
ie
firefox
Fortsätt ändå