POPULÄRA LAG

POPULÄRA SPELARE

ANNONS
4v

Uppgifter: United kan ge Fletcher uppdrag

Tidigare Manchester United-mittfältaren Darren Fletcher, numera i Stoke City, gjorde över 300 matcher för Uniteds A-lag innan han vintern 2015 skrev på för West Bromwich och senare flyttade vidare till Stoke City.

Nu uppger den engelska tidningen The Telegraph att 35-åringen är aktuell för en återkomst till United, men i klubbens ledarstab. Fletchers kontrakt med Stoke går ut i sommar och enligt tidningen överväger han att tacka ja till en roll som bas för Manchester Uniteds scoutingverksamhet.

Fletcher skulle i sådana fall arbeta sida vid sida med Mike Phelan som i dag också har ansvar för att hitta talanger och organisera klubbens scoutingverksamhet.

Fletcher var, under sin tid i United, med och vann fem Premier League-titlar och en titel i Champions League.

Publicerad 2019-04-25 kl 07:46

Arkiv

Annons
ANNONS
Nästa artikel
ANNONS

KOMMENTARER

SE KOMMENTARER
ANNONS

Hej, du har en äldre version av webbläsare

För en bättre upplevelse på fotbollskanalen, vänligen byt till senare version

chrome
safari
ie
firefox
Fortsätt ändå