POPULÄRA LAG

POPULÄRA SPELARE

ANNONS
5v

Officiellt: FFF skriver A-lagskontrakt med talang: "Varit en dröm"

FFF skriver A-lagskontrakt med Lorek Ademi, 18. Avtalet sträcker sig över två år.

– Det har varit en dröm sedan jag började spela för Falkenbergs FF som sexåring. Det känns jättebra. Jag får göra det jag älskar på heltid samt bo hemma och spela för min moderklubb. Jag ser fram emot det här året och de utmaningar som vänta, säger han i en kommentar på klubbens hemsida.

Sportchef Håkan Nilsson:

Lorik är en mycket spännande spelare och det ska bli väldigt intressant att följa hur långt Lorik når på sin fotbollsresa. Att det är en egen produkt visar ännu en gång kvaliteten på vår ungdomsverksamhet, säger han i en kommentar på föreningens hemsida.

Publicerad 2020-01-19 kl 14:30

Arkiv

Annons
ANNONS
Nästa artikel
ANNONS

KOMMENTARER

SE KOMMENTARER
ANNONS

Hej, du har en äldre version av webbläsare

För en bättre upplevelse på fotbollskanalen, vänligen byt till senare version

chrome
safari
ie
firefox
Fortsätt ändå