Följer

Populära lag

Populära spelare

Populära ligor

ANNONS

Officiellt: J-Södra förlänger med mittback

8v

Daniel Strandsäter har spelat sig till en ordinarie plats i Jönköpings Södra under årets säsong. Nu står det klart att den 20-årige mittbacken förlänger sitt kontrakt med klubben. Det nya avtalet sträcker sig över säsongen 2024.

– Daniel har under våren visat att han växer in i sin Södrakostym mer och mer. Han har en förmåga att vara flexibel i sina positioner och att alltid vara någon som arbetar stenhårt för laget och klubben, vilket är väldigt viktigt för vår klubbkultur och framtid, säger tränare Patric Jildefalk i en kommentar på klubbens hemsida.

ANNONS
Publicerad 2021-07-28 kl 17:01

Kommentarer

Visa kommentarer

Arkiv

Annons
ANNONS
next recommended article
Nästa
ANNONS

Hej, du har en äldre version av webbläsare

För en bättre upplevelse på fotbollskanalen, vänligen byt till senare version

chrome
safari
ie
firefox
Fortsätt ändå
fotbollskanalen

Skapa ett gratis konto eller logga in för att få en anpassad nyhets- och matchupplevelse av Fotbollskanalen. Följ dina favoriter:

Spelare
Lag
NYHETLigor & turneringar
NYHETBloggar & poddar
Samma konto på Fotbollskanalen, C More och TV4 Play.
Skapa konto