Följer

Populära lag

Populära spelare

Populära ligor

ANNONS

Spurs sägs intresserat av Serie A-stjärnskott

7v

Harry Kanes framtid i Tottenham har varit en av de senaste månadernas stora snackis. Manchester City har uppgetts var intresserat, men prislappen ska ligga på över 1,5 miljarder kronor är för hög. Klubbens förhoppning är att kunna trycka ner den.

Nu rapporterar Daily Telegraph att Tottenham är ute efter en rejäl förstärkning på anfallspositionen. Fiorentinas Dusan Vlahovic, 21, som görra säsongen gjorde 21 mål på 37 Serie A-matcher ska vara Spurs topprioritet att få in. Fiorentina uppges kräva 50 miljoner pund, men PL-klubbens förhoppning är att nå en överenskommelse runt 40 miljoner pund.

Betyder det att Harry Kane närmar sig en flytt? Nej, om man ska tro Telegraph. Enligt tidningen ses Vlahovic som ett stöd till Kane – som ordförande Daniel Levy är: “Fast besluten att behålla”.

ANNONS
Publicerad 2021-07-29 kl 09:00

Kommentarer

Visa kommentarer

Arkiv

Annons
ANNONS
next recommended article
Nästa
ANNONS

Hej, du har en äldre version av webbläsare

För en bättre upplevelse på fotbollskanalen, vänligen byt till senare version

chrome
safari
ie
firefox
Fortsätt ändå
fotbollskanalen

Skapa ett gratis konto eller logga in för att få en anpassad nyhets- och matchupplevelse av Fotbollskanalen. Följ dina favoriter:

Spelare
Lag
NYHETLigor & turneringar
NYHETBloggar & poddar
Samma konto på Fotbollskanalen, C More och TV4 Play.
Skapa konto