Hej, du har en äldre version av webbläsare

För en bättre upplevelse på fotbollskanalen, vänligen byt till senare version

chrome
safari
ie
firefox
Fortsätt ändå

POPULÄRA LAG

POPULÄRA SPELARE

Annons
EUROPA LEAGUE

FAKTA: Här är alla resultat från Europa League-kvalet

De första matcherna i dubbelmötena av Europa League-kvalet är spelade. Här är alla resultaten.

Malmö FF-Hibernian 2-0 (2—0)
1—0 Jiloan Hamad (11), 2—0 Magnus Eriksson (13).

Sparta Prag-Häcken 2-2 (1—0)
1—0 David Lafata (33), 2—0 David Lafata (66), 2—1 Nasiru Mohammed (69), 2—2 René Makondele (77).

Anorthosis Famagusta, Cypern-Gefle 3-0 (2—0)
1—0 Gonzalo Garcia (12 str), 2—0 Roberto Colautti (33), 3—0 Roberto Colautti (84).

IFK Göteborg-Trencin, Slovakien 0-0 Utv, Trencin, Slovakien: Peter Mazan (10).

Zrinjski Mostar, Bosnien-Hercegovina-Botev Plovdiv, Bulgarien 1-1

Skonto Riga-Slovan Liberec 2-1

Stara Zagora, Bulgarien-Hapoel Tel-Aviv 1-4

Sjachtor Soligorsk, Vitryssland-Milsami Orhei, Moldavien 1-1

Honka-Lech Poznan, Polen 1-3

Dinamo Minsk-Lokomotiv Zagreb 1-2

Karabach, Azerbajdzjan-Gliwice, Polen 2-1

Breidablik, Island-Sturm Graz 0-0

KR Reykjavik-Standard Liege 1-3

Rijeka, Kroatien-Prestatyn, Wales 5-0

Wroclaw, Polen-Rudar Pljevlja, Montenegro 4-0

Olimpija Ljubljana-Zilina, Slovakien 3-1

Trabzonspor-Derry City, Irland 4-2

Röda Stjärnan-Vestmannaeyjar, Island 2-0

Vojvodina, Serbien-Budapest Honved, Ungern 2-0

Dila Gori, Georgien-Ålborg 3-0

Xanthi-Linfield, Nordirland 0-1

Astra Giurgiu, Rumänien-Omonia Nicosia 1-1

Hajduk Split-Turnovo, Makedonien 2-1

Zalgiris Vilnius-Pjunik Jerevan, Armenien 2-0

Jagodina, Serbien-Rubin Kazan 2-3

Valletta-FC Minsk 1-1

Differdange, Luxemburg-Utrecht 2-1

Thun, Schweiz-Satjchere, Georgien 2-0

Kukesi, Albanien-FK Sarajevo 3-2

Irtisj Pavlodar, Kazakstan-Siroki Brijeg, Bosnien-Hercegovina 3-2

Rosenborg-St Johnstone 0-1

Tjernomorets Odessa-Dacia Chisinau, Moldavien 2-0

Tromsö-Inter Baku 2-0

Hödd-Aktobe Lento, Kazakstan 1-0

Ploiesti, Rumänien-Vikingur, Färöarna 3-0

Strömsgodset-Debrecen, Ungern 2-2

Maccabi Haifa-Lankaran, Azerbajdzjan 2-0

Podgorica, Montenegro-Senica, Slovakien 2-2

Ventspils, Lettland-Jeunesse d'Esch, Luxemburg 1-0

Publicerad 2013-07-18 kl 23:18
Annons
Annons

KOMMENTARER

SE KOMMENTARER
Annons