Populära Ligor

Populära Lag

Populära spelare

ANNONS

Hela kvallottningen i Europa League

11å

Första kvalomgången

ANNONS

Första matchen den 2 juli, andra matchen den 9 juli

1 FC MTZ-RIPO Minsk (BLR) - FK Sutjeska (MNE)
2 FC Lahti (FIN) - KS Dinamo Tirana (ALB)
3 FK Vėtra (LTU) - CS Grevenmacher (LUX)

4 Rosenborg BK (NOR) - NSÍ Runavík (FRO)
5 Haladás FC (HUN) - FC Irtysh Pavlodar (KAZ)
6 Sligo Rovers FC (IRL) - KS Vllaznia (ALB)
7 FC Olimpi Rustavi (GEO) - B36 Tórshavn (FRO)
8 Anorthosis Famagusta FC (CYP) - UN Käerjéng 97 (LUX)

9 NK Slaven Koprivnica (CRO) - Birkirkara FC (MLT)
10 FC Zimbru Chişinău (MDA) - FC Okzheptes Kokshetau (KAZ)
11 Lisburn Distillery FC (NIR) - FC Zestafoni (GEO)
12 Helsingborgs IF (SWE) - FC MIKA (ARM)
13 Valletta FC (MLT) - Keflavík (ISL)
14 FC Dinaburg (LVA) - JK Nõmme Kalju (EST)
15 FK Budućnost Podgorica (MNE) - KSP Polonia Warszawa (POL)
16 NK Rudar Velenje (SVN) - JK Trans Narva (EST)

ANNONS
17 Motherwell FC (SCO) - Llanelli AFC (WAL)

18 NK Široki Brijeg (BIH) - FC Banants (ARM)
19 FC Spartak Trnava (SVK) - FC Inter Baki (AZE)
20 FC Dinamo Minsk (BLR) - FK Renova (MKD)
21 Randers FC (DEN) - Linfield FC (NIR)
22 Simurq PFC (AZE) - Bnei Yehuda Tel-Aviv FC (ISR)
23 The New Saints FC (WAL) - Fram Reykjavík (ISL)

Andrakvalomgången Första matchen 16 juli och andra matchen 23 juli

1 Vinnare match 2 - FK Qarabağ (AZE)
2 FC Paços de Ferreira (POR) - vinnare match 10

3 Vinnare match 15 - AC Juvenes-Dogana (SMR)
4 SK Sturm Graz (AUT) - Vinnare match 18

5 FC Basel 1893 (SUI) - FC Santa Coloma (AND)
6 FC Honka Espoo (FIN) - Bangor City FC (WAL)
7 MŠK Žilina (SVK) - FC Dacia Chişinău (MDA)

8 Vinnare match 8 - FK Petrovac (MNE)
9 Saint Patrick's Athletic FC (IRL) - Vinnare match 13
10 AC Omonia (CYP) - HB Tórshavn (FRO)

ANNONS
11 NK Gorica (SVN) - Vinnare match 2
12 SK Sigma Olomouc (CZE) - Vinnare match 23

13 Legia Warszawa (POL) - Vinnare match 7
14 Falkirk FC (SCO) - FC Vaduz (LIE)
15 IF Elfsborg (SWE) -Vinnare match 5
16 SK Rapid Wien (AUT) v Vinnare match 6

17 FC Naftan Novopolotsk (BLR) - KAA Gent (BEL)
18 SK Liepājas Metalurgs (LVA) - FC Dinamo Tbilisi (GEO)
19 FC Differdange 03 (LUX) - HNK Rijeka (CRO)
20 FK Sūduva (LTU) - Winners Match 21
21 Winners Match 3 - HJK Helsinki (FIN)
22 FK Milano (MKD) - Winners Match 9

23 Winners Match 20 - Tromsø IL (NOR)
24 KR Reykjavík (ISL) - Larissa FC (GRE)
25 Brøndby IF (DEN) - FC Flora (EST)
26 Aalborg BK (DEN) - FK Slavija Sarajevo (BIH)

27 FC Steaua Bucureşti (ROU) - Újpest FC (HUN)
28 FC Metalurh Donetsk (UKR) - Winners Match 1
29 FK Rabotnicki (MKD) - Crusaders FC (NIR)

ANNONS
30 Vinnare match 22 - Vinnare match 14

31 NAC Breda (NED) - FC Gandzasar Kapan (ARM)
32 PFC Cherno More Varna (BUL) - FC Iskra-Stali (MDA)
33 FBK Kaunas (LTU) - FK Sevojno (SRB)
34 KS Flamurtari (ALB) - Vinnare match 17
35 Vinnare match 11 - Vinnare match 12

36 Skonto FC (LVA) - Derry City FC (IRL)
37 Sliema Wanderers FC (MLT) - Maccabi Netanya FC (ISR)
38 FC Tobol Kostanay (KAZ) - Galatasaray AŞ (TUR)
39Vinnare match 16 - FK Crvena Zvezda (SRB)
40 FK Sarajevo (BIH) - Vinnare match 19

Publicerad 2009-06-22 kl 17:30
ANNONS
next recommended article
Nästa
ANNONS

Hej, du har en äldre version av webbläsare

För en bättre upplevelse på fotbollskanalen, vänligen byt till senare version

chrome
safari
ie
firefox
Fortsätt ändå

Skapa ett gratis konto eller logga in för att få en anpassad nyhets- och matchupplevelse av Fotbollskanalen. Följ dina favoriter:

Spelare
Lag
NYHETLigor & turneringar
NYHETBloggar & poddar
Samma konto på Fotbollskanalen, C More och TV4 Play.
Skapa konto