POPULÄRA LAG

POPULÄRA SPELARE

ANNONS

Mbappé: "Presidenten har rådfrågat mig om Kanté"

Paris Saint-Germain uppges vara intresserat av att värva N’Golo Kanté från Chelsea och Premier League. Nu bekräftar den franske PSG-stjärnan Kylian Mbappé att klubbens president Nasser Al-Khelafi har hört sig för om hans landsman.

– Det är sant att presidenten har rådfrågat mig. Min respons var att N’Golo skulle göra det bra i vårt lag, säger han i en lång intervju med den den franska tidningen France Football, som kommer att publiceras på tisdag.

Kanté anslöt under sommaren 2016 från Leicester till Chelsea och stod under den gångna säsongen för 34 framträdanden i Premier League. Han var även med i den franska VM-truppen i sommar och vann VM-guld i Ryssland.

Publicerad 2018-07-23 kl 16:29

Arkiv

Annons
ANNONS
Nästa artikel
ANNONS

KOMMENTARER

SE KOMMENTARER
ANNONS

Hej, du har en äldre version av webbläsare

För en bättre upplevelse på fotbollskanalen, vänligen byt till senare version

chrome
safari
ie
firefox
Fortsätt ändå