POPULÄRA LAG

POPULÄRA SPELARE

ANNONS

Officiellt: Milan sparkar sportchefen

Milan meddelade i dag att klubben sparkar sportchefen Massimiliano Mirabelli efter bara ett år på posten i klubben. Klubben meddelade vidare att en ny ersättare är identifierad och på väg in i klubben.

Den italienska sajten Sport Mediaset har tidigare rapporterat att beslutet att sparka Mirabelli är en del i att klubbens nya ägare – den amerikanska hedgefonden Elliot Management – vill göra förändringar i klubbens ledning och att Leonardo ser ut att ta över som ny sportchef i klubben.

Publicerad 2018-07-24 kl 22:31

Arkiv

Annons
ANNONS
Nästa artikel
ANNONS

KOMMENTARER

SE KOMMENTARER
ANNONS

Hej, du har en äldre version av webbläsare

För en bättre upplevelse på fotbollskanalen, vänligen byt till senare version

chrome
safari
ie
firefox
Fortsätt ändå