Hej, du har en äldre version av webbläsare

För en bättre upplevelse på fotbollskanalen, vänligen byt till senare version

chrome
safari
ie
firefox
Fortsätt ändå

POPULÄRA LAG

POPULÄRA SPELARE

EUROPA LEAGUE

FAKTA: Resultat Europa League - här är alla lag som gick till gruppspel

AIK och Helsinborg får sällskap av både kända och okända lag i Europa Leagues gruppspel.

CSKA Moskva-AIK0-2
AIK vidare med sammanlagt 2-1.

Steaua Bukarest-Ekranas, Litauen3-0
Steaua Bukarest vidare med sammanlagt 5-0.

PSV Eindhoven-Zeta Golubovci, Montenegro9-0
PSV Eindhoven vidare med sammanlagt 14-0.

Rosenborg-Legia Warszawa2-1
Rosenborg vidare med sammanlagt 3-2.

Heerenveen-Molde1-2
Molde vidare med sammanlagt 4-1.

HJK Helsingfors-Bilbao3-3
Bilbao vidare med sammanlagt 9-3.

Hapoel Tel-Aviv-Dudelange, Luxemburg4-0
Hapoel Tel-Aviv vidare med sammanlagt 7-1.

Liverpool-Hearts1-1
Liverpool vidare med sammanlagt 2-1.

Newcastle-Atromitos1-0
Newcastle vidare med sammanlagt 2-1.

AZ Alkmaar-Anzji Machatjkala0-5
Anzji Machatjkala vidare med sammanlagt 6-0.

Lazio-Mura, Slovenien3-1
Lazio vidare med sammanlagt 5-1.

Rapid Wien-PAOK Thessaloniki3-0
Rapid Wien vidare med sammanlagt 3-2.

Inter-Vaslui, Rumänien2-2
Inter vidare med sammanlagt 4-2.

Levante-Motherwell1-0
Levante vidare med sammanlagt 3-0.

Apoel Nicosia-Neftji Baku, Azerbajdzjan1-3
Neftji Baku vidare med sammanlagt 4-2.

Partizan Belgrad-Tromsö1-0
Partizan Belgrad vidare med sammanlagt 3-3 och fler gjorda bortamål.

Hannover-Wroclaw, Polen5-1
Hannover vidare med sammanlagt 10-4.

Bordeaux-Röda Stjärnan3-2
Bordeaux vidare med sammanlagt 3-2.

Club Brygge-Debrecen, Ungern4-1
Club Brygge vidare med sammanlagt 7-1.

Marseille-Sheriff Tiraspol, Moldavien0-0
Marseille vidare med sammanlagt 2-1.

Viktoria Plzen, Tjeckien-Lokeren1-0
Viktoria Plzen vidare med sammanlagt 2-2 och fler gjorda bortamål.

Genk-Luzern2-0
Genk vidare med sammanlagt 3-2.

Metalist Charkiv, Ukraina-Dinamo Bukarest2-1
Metalist Charkiv vidare med sammanlagt 4-1.

Sparta Prag-Feyenoord2-0
Sparta Prag vidare med sammanlagt 4-2.

Young Boys-Midtjylland0-2
Young Boys vidare med sammanlagt 3-2.

Dila Gori, Georgien-Maritimo0-2
Maritimo vidare med sammanlagt 3-0.

Dnipropetrovsk, Ukraina-Slovan Liberec4-2
Dnipropetrovsk vidare med sammanlagt 6-4.

Twente-Bursaspor 4-1
Twente vidare med sammanlagt 5-4.

Publicerad 2012-08-30 kl 23:28

KOMMENTARER

SE KOMMENTARER