Hej, du har en äldre version av webbläsare

För en bättre upplevelse på fotbollskanalen, vänligen byt till senare version

chrome
safari
ie
firefox
Fortsätt ändå

POPULÄRA LAG

POPULÄRA SPELARE

Annons
EUROPA LEAGUE

FAKTA: Resultat Europa League - här är alla lag som gick till gruppspel

AIK och Helsinborg får sällskap av både kända och okända lag i Europa Leagues gruppspel.

CSKA Moskva-AIK0-2
AIK vidare med sammanlagt 2-1.

Steaua Bukarest-Ekranas, Litauen3-0
Steaua Bukarest vidare med sammanlagt 5-0.

PSV Eindhoven-Zeta Golubovci, Montenegro9-0
PSV Eindhoven vidare med sammanlagt 14-0.

Rosenborg-Legia Warszawa2-1
Rosenborg vidare med sammanlagt 3-2.

Heerenveen-Molde1-2
Molde vidare med sammanlagt 4-1.

HJK Helsingfors-Bilbao3-3
Bilbao vidare med sammanlagt 9-3.

Hapoel Tel-Aviv-Dudelange, Luxemburg4-0
Hapoel Tel-Aviv vidare med sammanlagt 7-1.

Liverpool-Hearts1-1
Liverpool vidare med sammanlagt 2-1.

Newcastle-Atromitos1-0
Newcastle vidare med sammanlagt 2-1.

AZ Alkmaar-Anzji Machatjkala0-5
Anzji Machatjkala vidare med sammanlagt 6-0.

Lazio-Mura, Slovenien3-1
Lazio vidare med sammanlagt 5-1.

Rapid Wien-PAOK Thessaloniki3-0
Rapid Wien vidare med sammanlagt 3-2.

Inter-Vaslui, Rumänien2-2
Inter vidare med sammanlagt 4-2.

Levante-Motherwell1-0
Levante vidare med sammanlagt 3-0.

Apoel Nicosia-Neftji Baku, Azerbajdzjan1-3
Neftji Baku vidare med sammanlagt 4-2.

Partizan Belgrad-Tromsö1-0
Partizan Belgrad vidare med sammanlagt 3-3 och fler gjorda bortamål.

Hannover-Wroclaw, Polen5-1
Hannover vidare med sammanlagt 10-4.

Bordeaux-Röda Stjärnan3-2
Bordeaux vidare med sammanlagt 3-2.

Club Brygge-Debrecen, Ungern4-1
Club Brygge vidare med sammanlagt 7-1.

Marseille-Sheriff Tiraspol, Moldavien0-0
Marseille vidare med sammanlagt 2-1.

Viktoria Plzen, Tjeckien-Lokeren1-0
Viktoria Plzen vidare med sammanlagt 2-2 och fler gjorda bortamål.

Genk-Luzern2-0
Genk vidare med sammanlagt 3-2.

Metalist Charkiv, Ukraina-Dinamo Bukarest2-1
Metalist Charkiv vidare med sammanlagt 4-1.

Sparta Prag-Feyenoord2-0
Sparta Prag vidare med sammanlagt 4-2.

Young Boys-Midtjylland0-2
Young Boys vidare med sammanlagt 3-2.

Dila Gori, Georgien-Maritimo0-2
Maritimo vidare med sammanlagt 3-0.

Dnipropetrovsk, Ukraina-Slovan Liberec4-2
Dnipropetrovsk vidare med sammanlagt 6-4.

Twente-Bursaspor 4-1
Twente vidare med sammanlagt 5-4.

Publicerad 2012-08-30 kl 23:28
Annons
Annons

KOMMENTARER

SE KOMMENTARER
Annons