Annons

UEFA Nations League

flag

UEFA Nations League

flag

LEAGUE A - GRUPP 1

# Lag S V O F +/− P
1 Nederländerna 4 2 1 1 4 7
2 Frankrike 4 2 1 1 0 7
3 Tyskland 4 0 2 2 -4 2

LEAGUE A - GRUPP 2

# Lag S V O F +/− P
1 Schweiz 4 3 0 1 9 9
2 Belgien 4 3 0 1 3 9
3 Island 4 0 0 4 -12 0

LEAGUE A - GRUPP 3

# Lag S V O F +/− P
1 Portugal 4 2 2 0 2 8
2 Italien 4 1 2 1 0 5
3 Polen 4 0 2 2 -2 2

LEAGUE A - GRUPP 4

# Lag S V O F +/− P
1 England 4 2 1 1 1 7
2 Spanien 4 2 0 2 5 6
3 Kroatien 4 1 1 2 -6 4

LEAGUE B - GRUPP 1

# Lag S V O F +/− P
1 Ukraina 4 3 0 1 0 9
2 Tjeckien 4 2 0 2 0 6
3 Slovakien 4 1 0 3 0 3

LEAGUE B - GRUPP 2

# Lag S V O F +/− P
1 Sverige 4 2 1 1 2 7
2 Ryssland 4 2 1 1 1 7
3 Turkiet 4 1 0 3 -3 3

LEAGUE B - GRUPP 3

# Lag S V O F +/− P
1 Bosnien 4 3 1 0 4 10
2 Österrike 4 2 1 1 1 7
3 Nordirland 4 0 0 4 -5 0

LEAGUE B - GRUPP 4

# Lag S V O F +/− P
1 Danmark 4 2 2 0 3 8
2 Wales 4 2 0 2 1 6
3 Irland 4 0 2 2 -4 2

LEAGUE C - GRUPP 1

# Lag S V O F +/− P
1 Skottland 4 3 0 1 6 9
2 Israel 4 2 0 2 1 6
3 Albanien 4 1 0 3 -7 3

LEAGUE C - GRUPP 2

# Lag S V O F +/− P
1 Finland 6 4 0 2 2 12
2 Ungern 6 3 1 2 3 10
3 Grekland 6 3 0 3 -1 9
4 Estland 6 1 1 4 -4 4

LEAGUE C - GRUPP 3

# Lag S V O F +/− P
1 Norge 6 4 1 1 5 13
2 Bulgarien 6 3 2 1 2 11
3 Cypern 6 1 2 3 -4 5
4 Slovenien 6 0 3 3 -3 3

LEAGUE C - GRUPP 4

# Lag S V O F +/− P
1 Serbien 6 4 2 0 7 14
2 Rumänien 6 3 3 0 5 12
3 Montenegro 6 2 1 3 1 7
4 Litauen 6 0 0 6 -13 0

LEAGUE D - GRUPP 1

# Lag S V O F +/− P
1 Georgien 6 5 1 0 10 16
2 Kazakstan 6 1 3 2 1 6
3 Lettland 6 0 4 2 -4 4
4 Andorra 6 0 4 2 -7 4

LEAGUE D - GRUPP 2

# Lag S V O F +/− P
1 Vitryssland 6 4 2 0 10 14
2 Luxemburg 6 3 1 2 7 10
3 Moldavien 6 2 3 1 -1 9
4 San Marino 6 0 0 6 -16 0

LEAGUE D - GRUPP 3

# Lag S V O F +/− P
1 Kosovo 6 4 2 0 13 14
2 Azerbajdzjan 6 2 3 1 1 9
3 Färöarna 6 1 2 3 -5 5
4 Malta 6 0 3 3 -9 3

LEAGUE D - GRUPP 4

# Lag S V O F +/− P
1 Makedonien 6 5 0 1 9 15
2 Armenien 6 3 1 2 6 10
3 Gibraltar 6 2 0 4 -10 6
4 Liechtenstein 6 1 1 4 -5 4

SEMI-FINALS

# Lag S V O F +/− P
1 England 0 0 0 0 0 0
2 Nederländerna 0 0 0 0 0 0
3 Portugal 0 0 0 0 0 0
4 Schweiz 0 0 0 0 0 0

DOMARSTATISTIK

Namn Födelseort Matcher Röda kort Ratio röda Gula kort Ratio gula
Äliyar Ağayev 1 0 0,0 1 1,0
Mohammed Al-Hakim Najaf 1 0 0,0 3 3,0
Yevhen Aranovskiy 1 0 0,0 5 5,0
Petr Ardeleanu 2 1 0,5 5 2,5
Deniz Aytekin Nürnberg 1 0 0,0 3 3,0
Luca Banti Livorno 2 0 0,0 5 2,5
Benoît Bastien Epinal 2 0 0,0 3 1,5
John Beaton 1 0 0,0 7 7,0
Ivan Bebek Rijeka 1 0 0,0 4 4,0
Vladislav Bezborodov St.Petersburg 2 1 0,5 11 5,5
Kevin Blom Alphen aan de Rijn 1 1 1,0 5 5,0
Tamás Bognár Sárvár 1 1 1,0 6 6,0
Serhiy Boiko 1 1 1,0 4 4,0
Felix Brych Munich 1 0 0,0 6 6,0
Ruddy Buquet Amiens 2 0 0,0 6 3,0
Kevin Clancy 1 0 0,0 7 7,0
Willie Collum Glasgow 1 0 0,0 5 5,0
Nikola Dabanović 2 0 0,0 8 4,0
Andrew Dallas 1 0 0,0 5 5,0
Carlos Del Cerro Grande Madrid 1 0 0,0 6 6,0
Vasilis Demetriou 1 0 0,0 6 6,0
Alain Durieux 1 0 0,0 3 3,0
Andreas Ekberg Lund 1 0 0,0 3 3,0
Aleksei Eskov Nevinnomyssk 1 0 0,0 7 7,0
Javier Estrada Fernández Lleida 1 0 0,0 5 5,0
Bartosz Frankowski Toruń 1 0 0,0 3 3,0
Mattias Gestranius Parainen 1 0 0,0 4 4,0
Paweł Gil Lublin 1 0 0,0 1 1,0
Filip Glova 1 0 0,0 6 6,0
Hüseyin Göçek 1 0 0,0 4 4,0
Aleksandrs Golubevs 1 1 1,0 3 3,0
Serdar Gözübüyük Haarlem 2 0 0,0 8 4,0
Orel Grinfeeld 2 0 0,0 5 2,5
Marco Guida Pompei 1 1 1,0 7 7,0
Robert Harvey 1 0 0,0 3 3,0
Ovidiu Alin Hategan Arad 1 0 0,0 4 4,0
Alejandro Hernández Hernández Arrecife de L. 1 0 0,0 4 4,0
Adrien Jaccottet Basel 1 0 0,0 5 5,0
Enea Jorgji 2 1 0,5 10 5,0
Srđan Jovanović 1 0 0,0 5 5,0
Matej Jug 1 0 0,0 5 5,0
Georgi Kabakov 1 0 0,0 2 2,0
Sergei Karasev Moscow 2 1 0,5 6 3,0
Viktor Kassai Tatabánya 1 0 0,0 3 3,0
Jakob Kehlet Aarhus 1 0 0,0 5 5,0
Keith Kennedy 1 0 0,0 7 7,0
Georgios Kominis 1 0 0,0 3 3,0
István Kovács 2 0 0,0 6 3,0
Pavel Královec Domažlice 1 0 0,0 4 4,0
Mads-Kristoffer Kristoffersen Horsens 1 3 3,0 6 6,0
Giorgi Kruashvili 1 0 0,0 2 2,0
Ivan Kružliak 2 1 0,5 16 8,0
Bjorn Kuipers Oldenzaal 1 0 0,0 4 4,0
Alexey Kulbakov 2 0 0,0 8 4,0
Jonathan Lardot 1 0 0,0 3 3,0
Harald Lechner Vienna 1 0 0,0 4 4,0
François Letexier Brittany 1 0 0,0 4 4,0
Jens Maae 1 0 0,0 4 4,0
Bobby Madden 1 0 0,0 3 3,0
Danny Makkelie 2 0 0,0 11 5,5
Szymon Marciniak Płock 1 0 0,0 7 7,0
Bryn Markham-Jones 1 0 0,0 3 3,0
Tiago Martins Oeiras 1 0 0,0 2 2,0
Demetris Masias 1 0 0,0 3 3,0
Davide Massa Imperia 1 0 0,0 4 4,0
Gediminas Mazeika 2 0 0,0 8 4,0
Milorad Mazic 1 0 0,0 1 1,0
Halil Umut Meler 2 1 0,5 7 3,5
Vitaly Meshkov Dmitrov 1 0 0,0 6 6,0
Benoît Millot Châtenay-Malabry 1 0 0,0 4 4,0
Ville Nevalainen Kuopio 1 0 0,0 7 7,0
Ola Hobber Nilsen 1 0 0,0 1 1,0
Michael Oliver Northumberland 1 0 0,0 4 4,0
Daniele Orsato Montecchio 2 0 0,0 4 2,0
Halis Özkahya 1 0 0,0 5 5,0
Alì Palabiyik 1 0 0,0 5 5,0
Anastasios Papapetrou 1 0 0,0 4 4,0
Craig Pawson South Yorkshire 1 0 0,0 5 5,0
Radu Petrescu Bucharest 1 0 0,0 5 5,0
Paweł Raczkowski Warsaw 1 0 0,0 3 3,0
Roi Reinshreiber 1 0 0,0 3 3,0
Gianluca Rocchi Firenze 1 0 0,0 5 5,0
Daniyar Sakhi 1 0 0,0 1 1,0
Fedayi San Mülligen 1 0 0,0 6 6,0
Alan Mario Sant 1 0 0,0 6 6,0
Sandro Schärer Buttikon 1 0 0,0 6 6,0
Robert Schörgenhofer Dornbrin 1 0 0,0 2 2,0
Manuel Schüttengruber Oberösterreich 1 0 0,0 3 3,0
Anastasios Sidiropoulos 2 0 0,0 8 4,0
Daniel Siebert Berlin 1 0 0,0 2 2,0
Damir Skomina 1 0 0,0 1 1,0
Artur Soares Dias Oporto 1 0 0,0 3 3,0
Kai Erik Steen 1 0 0,0 6 6,0
Daniel Stefanski 3 2 0,7 18 6,0
Tobias Stieler Obertshausen 1 0 0,0 8 8,0
Martin Strömbergsson Gävle 1 1 1,0 11 11,0
Anthony Taylor Greater Manchester 2 0 0,0 7 3,5
Vilhjálmur Alvar Þórarinsson 1 1 1,0 7 7,0
Kristo Tohver 1 0 0,0 1 1,0
Leontios Trattou 1 1 1,0 5 5,0
Andris Treimanis 1 0 0,0 6 6,0
Clément Turpin Oulins 1 0 0,0 1 1,0
Alberto Undiano Mallenco Pamplona 2 0 0,0 8 4,0
István Vad Budapest 1 2 2,0 3 3,0
Bart Vertenten Beveren 1 0 0,0 4 4,0
Slavko Vincic 2 0 0,0 11 5,5
Tobias Welz Wiesbaden 1 0 0,0 5 5,0
Mario Zebec Varaždin 1 0 0,0 2 2,0
Miroslav Zelinka 1 0 0,0 4 4,0
Felix Zwayer Berlin 2 0 0,0 13 6,5
VISA FLER RESULTAT

KLIPP

VISA FLER KLIPP