Hej, du har en äldre version av webbläsare

För en bättre upplevelse på fotbollskanalen, vänligen byt till senare version

chrome
safari
ie
firefox
Fortsätt ändå

POPULÄRA LAG

POPULÄRA SPELARE

ALLSVENSKAN

Här är de allsvenska lagens alla träningsmatcher i vår

Här är de allsvenska lagens träningsmatcher.

AIK

IFK Mariehamn (h) 1-0
Västerås SK (b) 4-2
Syrianska FC 3-1
Örebro SK 3-1
Assyriska FF 1-1
Enköping 3-0
TPS Åbo (h, 7/3) 0-0
Vasalund (12/3) 1-1

FC Alania 1-0
GIF Sundsvall (h, 28/3)

Brommapojkarna


Väsby 1-2
Gif Sundsvall 3-0
Djurgårdens IF 1-1
Gefle IF 1-0
Assyriska 2-0
Örebro 0-2

Örgryte (Cypern, 20/3)
TPS Åbo (h, 28/3)

Djurgården

Sirius 1-1
Brommapojkarna 1-1
Örebro SK 1-2
Vasalund 3-1
Norrköping 2-2
FC Inter Åbo 1-1

Träningsläger, Portugal 2 matcher (16-26/3)
Portimonense 19/3
Helsingborg 30/3

Elfsborg

Helsingborgs IF 1-3
Örgryte IS 4-1
Malmö FF 2-0
Trelleborgs FF 0-3
Gais 0-2
Brann 3-2
Lilleström 1-0
Kalmar FF 2-0
Ängelholms FF 1-0
Halmstad (21/3)
BK Häcken (28/3)

Gais

Hammarby 1-1
Ventura County Fusion 0-1
Elfsborg 2-0
Qviding 2-1
Örebro 3-1
Viborg FF 0-2

Trelleborgs FF 2-1
Halmstads BK (b, 24/3)
Helsingborgs IF (h, 28/3)

Gefle

Örebro SK 0-3
GIF Sundsvall 4-1
FC Alania 2-1
FC Banants 0-2
Brommapojkarna 0-1
Sandviken 3-0
IFK Mariehamn 1-1
Syrianska Kerburan inställt
Hammarby 0-1

Lag i Barcelona (19/3)
Vasalund (h, 25/3)
Sirius (h, 29/3)

IFK Göteborg

Stabaek 0-0
Rubin Kazan 1-0
FC Timisoara 0-2
Trollhättan 1-0
Fredrikstad 6-2
Qviding 3-0
Espanyol B 0-2
Banyoles 2-1

Kalmar FF, supercupfinal (21/3)
Lilleström (h, 28/3)

Halmstad

Falkenberg 4-0
Ängelholm 1-1
FC Nordsjälland 1-0
AB Köpenhamn 1-2
Espanyol B 1-2
Kalmar FF 0-1
Albinoleffe 2-0

Qviding 1-0
Elfsborg (b, 21/3)
Gais (h, 24/3)
Bröndby (27/3)

Hammarby

Gais 1-1
Houston 0-0
Chivas, USA, 0-2
IFK Norrköping 1-1
Östersund 1-0
Örebro 2-1
Gröndal 0-6
Gefle 1-0

Örebro (20/3)
Landskrona (23/3)
Träningsläger, Cypern 16-23/3
Örgryte (h, 29/3)

Helsingborg

Bröndby 2-0
Elfsborg 3-1
Lyngby 0-2
FC Köpenhamn 2-5
Ramlösa Södra 3-2
Ängelholms FF 1-0
Orlando Pirates 1-0

Trelleborg (22/3)
Djurgården (30/3)

BK Häcken

Sandefjord 1-1
Örebro SK 1-1
Falkenberg FF 5-2
Trollhättan FC 4-0
Dallas 1-1
Toronto 0-3
Real Salt Lake 2-1
Malmö FF 0-0
V Frölunda IF 5-1
Qviding 3-0

Elfsborg (28/3)

Kalmar FF

Lyn 1-0
Nordsjälland 1-2
Krylja Sovjetov 1-3
Åtvidaberg 1-1
Trelleborg 1-0
FC Krylia 2-1
FC MIKA 1-1
Halmstad 1-0
Elfsborg 0-2

IFK Göteborg, supercupfinal (21/3)

Malmö FF

FC Köpenhamn 1-4
Landskrona Bois 3-0
Elfsborg 0-2
Örgryte 1-2
Lyngby 1-0
BK Häcken 0-0
HJK Helsingfors 2-0
Mjällby 1-1
Team Kosovo (28/3)

Trelleborgs FF

OB Odense 0-0
FC Nordsjälland 1-2
Elfsborg 3-0
Kalmar FF 0-1
Falkenbergs FF 1-2
Landskrona Bois 1-1

Träningsläger (8-15/3)
Gais 1-2
Helsingborgs IF (b, 22/3)
Ängelholm (h, 28/)

Örebro SK

Kongsvinger IL 3-3
Gefle IF 3-0
BK Häcken 1-1
Fredrikstad 0-1
AIK 1-3
Djurgården 2-1
Hammarby 1-2
Gais 1-3
Brommapojkarna 2-0

Hammarby (19/3)
Örgryte (Cypern, 23/3)
Åtvidabergs FF (b, 28/3)

Örgryte

Elfsborg 1-4
Jönköpings Södra IF 1-3
Västra Frölunda IF 4-1
Malmö FF 2-1
Ängelholms FF 1-2
Lindome GIF 0-0
Falkenbergs FF 2-2

Brommapojkarna (Cypern, 19/3)
Örebro (Cypern, 22/3)
Hammarby (b, 29/3)

Spelprogrammen är preliminära och det kan bli förändringar.
Källor: Klubbarnas hemsidor.

Publicerad 2009-02-18 kl 23:50