Hej, du har en äldre version av webbläsare

För en bättre upplevelse på fotbollskanalen, vänligen byt till senare version

chrome
safari
ie
firefox
Fortsätt ändå

POPULÄRA LAG

POPULÄRA SPELARE

Annons

Liverpools succétalang jagad

Liverpool har ännu inte lagt fram ett kontraktsförslag till klubbens senaste stjärnskott Raheem Sterling. Nu rapporterar The Daily Mirror att klubbens tränare, Brendan Rodgers, försöker få kontraktet klart så fort som möjligt.

För annars finns det intressenter bland toppklubbarna som skulle vara intresserade av en affär. Manchester City, Chelsea och Arsenal ska ha hört sig för om Sterling. Rodgers tror i sin tur att Liverpool kommer att förlora talangen om de inte löst kontraktsfrågan innan januari.

Sterling som nyligen fyllt 18 har fått sitt stora genombrott under hösten. Anfallaren har tagit en startplats i Liverpool och även debuterat i det engelska landslaget.

Publicerad 2012-12-15 kl 17:52

Arkiv

Annons
Annons
Annons

KOMMENTARER

SE KOMMENTARER
Annons