Hej, du har en äldre version av webbläsare

För en bättre upplevelse på fotbollskanalen, vänligen byt till senare version

chrome
safari
ie
firefox
Fortsätt ändå

POPULÄRA LAG

POPULÄRA SPELARE

Annons

United: "Vet inte om De Gea stannar"

Vid midnatt stänger det spanska transferfönstret, men det är fortfarande oklart huruvida David De Gea flyttar till Real Madrid.
– Vi får vänta och se, säger Louis van Gaal.

Hela sommarens ryktesström kokar ned till detta sista dygn där de flesta europeiska ligorna stänger sina övergångsperioder (dock inte Premier League som tillåter handel fram till 18.00 på tisdagen.) En av de mest omtalade affärerna är den med David De Gea, som under lång tid uppgetts vilja återvända hem till Spanien.

Managern Louis van Gaal kan inte uttala sig med säkerhet kring ifall målvakten kommer att vara en Manchester United-spelare även efter att fönstrena stänger.
– Jag vet inte, vi får vänta och se. Det är ingenting jag vill blanda mig i för vi har gjort en uppdelning där Ed Woodward (klubbens viceordförande) sköter de bitarna, säger holländaren till Sky Sports.
– Men vi har hanterat situationen genom att köpa Romero, det är en bra lösning från klubbens sida.

 

Publicerad 2015-08-31 kl 09:08

Arkiv

Annons
Annons
Annons

KOMMENTARER

SE KOMMENTARER
Annons