Hej, du har en äldre version av webbläsare

För en bättre upplevelse på fotbollskanalen, vänligen byt till senare version

chrome
safari
ie
firefox
Fortsätt ändå

POPULÄRA LAG

POPULÄRA SPELARE

Annons

Hammarby intresserat av österrikisk anfallare

Under helgens möte mellan Hammarby och BK Häcken fanns FC Midtjyllands anfallare Martin Pusic på plats. Österrikaren Pusic, till vardags i danska Midtjylland, sitter på ett utgående kontrakt och enligt Expressen är han en spelare som intresserar Bajen. Tidningen skriver samtidigt att 29-åringen har ett antal andra bud att ta ställning till och han efter besöket i Stockholm nu ska bestämma sig kring sin framtid. Varken klubbens sportchef Jesper Jansson eller spelarens agent Fredrik Risp vill uttala sig om uppgifterna.

Förutom Pusic har Bajen dessutom ytterbacken Maicon på provspel och dessutom har Expressen tidigare rapporterat om klubbens intresse för Oscar Krusnell.

 

Publicerad 2017-08-08 kl 08:58

Arkiv

Annons
Annons
Annons

KOMMENTARER

SE KOMMENTARER
Annons