POPULÄRA LAG

POPULÄRA SPELARE

ANNONS

Uppgifter: Barcelona intresserat av West Ham-talang - men PL-klubben vill undvika försäljning

West Hams portugisiske mittfältstalang Domingos Quina, 18, lämnade under 2016 Chelseas ungdomslag för spel med West Ham. Han fick under den gångna säsongen främst speltid med klubbens U23-lag, men gjorde även fyra cupmatcher för klubbens A-lag och satt på bänken vid ett antal tillfällen i Premier League.

Nyligen var han med och ledde Portugals U19-lag till seger i U19-EM i finalen mot Italien i Finland, vilket ska ha resulterat i intresse för honom. Enligt Sky Sports, så var Barcelona på plats, följde finalen och ska vara intresserat av mittfältarens signatur.

Däremot skriver sajten vidare att West Ham vill ge mittfältaren ett nytt kontrakt, då Quinas kontrakt med Londonklubben går ut den sista juni 2019.

Publicerad 2018-07-30 kl 09:08

Arkiv

Annons
ANNONS
Nästa artikel
ANNONS

KOMMENTARER

SE KOMMENTARER
ANNONS

Hej, du har en äldre version av webbläsare

För en bättre upplevelse på fotbollskanalen, vänligen byt till senare version

chrome
safari
ie
firefox
Fortsätt ändå