Följer

Populära lag

Populära spelare

Populära ligor

ANNONS

Oväntade ryktet: Spearing återvänder till Liverpool

Sillybloggen

Jay Spearing, 33, är född och uppvuxen i Liverpool. Han fostrades i Liverpools akademi innan han tillbringade fem år med A-laget mellan 2008 och 2013. Därefter såldes han till Bolton och har varit runt i klubbar såsom Blackburn, Blackpool och Tranmere Rovers.

Men under fredagen kommer spektakulära nyheter: Spearing är på väg att återigen skriva på för Liverpool. The Telegraph skriver att Spearing är nära på att skriva på ett avtal med klubben för att sedan spela med klubbens U23-lag, samtidigt som han kommer agera tränare för de yngre årsgrupperna i akademin.

Tidningen skriver att det ska vara ett form av experiment av klubbens akademiansvarig Alex Ingelthorpe, att ha en erfaren spelare i U23-laget där spelarna snart ska ta steget in i seniorkarriären.

ANNONS
Publicerad 2022-06-17 14:59

Kommentarer

Visa kommentarer

Arkiv

Annons
ANNONS
next recommended article
Nästa
ANNONS
fotbollskanalen

Skapa ett gratis konto eller logga in för att få en anpassad nyhets- och matchupplevelse av Fotbollskanalen. Följ dina favoriter:

Spelare
Lag
Ligor & turneringar
Bloggar & poddar
Samma konto på Fotbollskanalen, C More och TV4 Play.
Skapa konto