ANNONS
Europa Conference League

Europa Conference League

flag

Nyheter

  • 2v
    Europa Conference League Kane med hattrick - gav Tottenham seger
    Kane med hattrick - gav Tottenham seger
  • 2v
    Europa League Punkterade matchen med två mål på två minuter
    Punkterade matchen med två mål på två minuter
  • 2v
    Champions League MFF och Hammarby straffas - bötfälls av Uefa
    MFF och Hammarby straffas - bötfälls av Uefa
  • 4v
    Europa Conference League Drömdebut för Mourinho i ECL - Roma tangerade klubbrekordet
    Drömdebut för Mourinho i ECL - Roma tangerade klubbrekordet
  • 4v
    Europa Conference League Oavgjort i svenskmötet
    Oavgjort i svenskmötet
  • 4v
    Europa Conference League Tung kväll för Spurs - poängtapp och dubbla skadesmällar
    Tung kväll för Spurs - poängtapp och dubbla skadesmällar
  • 7v
    Europa Conference League Mourinhos Roma till Norge - här är ECL-grupperna
    Mourinhos Roma till Norge - här är ECL-grupperna
  • 7v
    Europa Conference League Basel hyllar Bajens fans - trots att man väcktes mitt i natten: "Höll på till fem på natten"
    Basel hyllar Bajens fans - trots att man väcktes mitt i natten: "Höll på till fem på natten"
  • 7v
    Europa Conference League FEM SPANINGAR: Hur länge får Bajen behålla Swedberg?
    FEM SPANINGAR: Hur länge får Bajen behålla Swedberg?
  • 7v
    Europa Conference League Bajen tycker inte att Basel förtjänade segern: "Vi är bättre"
    Bajen tycker inte att Basel förtjänade segern: "Vi är bättre"
  • 7v
    Europa Conference League Ilskan efter tunga förlusten - Basel firade framför Bajens fans: "Fult gjort"
    Ilskan efter tunga förlusten - Basel firade framför Bajens fans: "Fult gjort"
  • 7v
    Europa Conference League Kane levererade - skickade Spurs till Europa-gruppspel
    Kane levererade - skickade Spurs till Europa-gruppspel

Visa fler

1st Qualifying

# Lag S V O F +/− P
1 Dinamo Batumi 2 2 0 0 7 6
2 Dundalk 2 2 0 0 5 6
3 Partizani Tirana 2 2 0 0 4 6
4 Breiðablik 2 2 0 0 3 6
5 Śląsk Wrocław 2 2 0 0 3 6
6 Velež Mostar 2 2 0 0 2 6
7 FH 2 2 0 0 2 6
8 Drita 2 2 0 0 2 6
9 Larne 2 2 0 0 2 6
10 Maribor 2 2 0 0 2 6
11 FC Santa Coloma 2 1 1 0 4 4
12 Liepāja 2 1 1 0 3 4
13 Bohemians 2 1 1 0 3 4
14 FCI Levadia 2 1 1 0 2 4
15 Honka 2 1 1 0 2 4
16 Ararat Yerevan 2 1 1 0 2 4
17 Puskás Akadémia 2 1 1 0 2 4
18 Shkupi 2 1 1 0 2 4
19 The New Saints 2 1 1 0 2 4
20 Kauno Žalgiris 2 1 1 0 2 4
21 Birkirkara 2 1 1 0 1 4
22 Domžale 2 1 1 0 1 4
23 Petrocub Hîncești 2 1 1 0 1 4
24 Sutjeska Nikšić 2 1 1 0 1 4
25 Sūduva Marijampolė 2 1 1 0 1 4
26 Milsami Orhei 2 1 1 0 1 4
27 KuPS 2 1 0 1 4 3
28 MŠK Žilina 2 1 0 1 3 3
29 Laçi 2 1 0 1 2 3
30 FK RFS 2 1 0 1 1 3
31 Spartak Trnava 2 1 0 1 1 3
32 Vllaznia Shkodër 2 1 0 1 1 3
33 KÍ Klaksvík 2 1 0 1 -1 3
34 Mosta FC 2 1 0 1 -1 3
35 Široki Brijeg 2 1 0 1 -1 3
36 Podgorica 2 1 0 1 -2 3
37 Dila Gori 2 1 0 1 -3 3
38 Noah 2 1 0 1 -4 3
39 Sant Julià 2 0 2 0 0 2
40 Gzira United 2 0 2 0 0 2
41 Valmiera 2 0 1 1 -1 1
42 FK Sileks 2 0 1 1 -1 1
43 Gagra 2 0 1 1 -1 1
44 La Fiorita 2 0 1 1 -1 1
45 Swift Hesperange 2 0 1 1 -1 1
46 Sarajevo 2 0 1 1 -1 1
47 St Joseph's 2 0 1 1 -2 1
48 Glentoran 2 0 1 1 -2 1
49 FC Inter 2 0 1 1 -2 1
50 Llapi 2 0 1 1 -2 1
51 FC Fehérvár 2 0 1 1 -2 1
52 NSÍ Runavík 2 0 1 1 -2 1
53 Europa FC 2 0 1 1 -2 1
54 Struga 2 0 1 1 -3 1
55 Stjarnan 2 0 1 1 -3 1
56 Mons Calpe 2 0 1 1 -4 1
57 Coleraine 2 0 0 2 -2 0
58 Dečić 2 0 0 2 -2 0
59 Sligo Rovers 2 0 0 2 -2 0
60 Bala Town 2 0 0 2 -2 0
61 Urartu 2 0 0 2 -2 0
62 Racing FC Union Lëtzebuerg 2 0 0 2 -3 0
63 Paide Linnameeskond 2 0 0 2 -3 0
64 Sfîntul Gheorghe 2 0 0 2 -4 0
65 Newtown 2 0 0 2 -5 0
66 Tre Penne 2 0 0 2 -7 0

2nd Qualifying

# Lag S V O F +/− P
1 The New Saints 2 2 0 0 9 6
2 IF Elfsborg 2 2 0 0 9 6
3 FC Köpenhamn 2 2 0 0 8 6
4 Bodö/Glimt 2 2 0 0 6 6
5 Hapoel Be'er Sheva 2 2 0 0 6 6
6 Havnar Bóltfelag 2 2 0 0 6 6
7 Sochi 2 2 0 0 5 6
8 Maccabi Haifa 2 2 0 0 5 6
9 Rosenborg 2 2 0 0 5 6
10 Santa Clara 2 2 0 0 5 6
11 Basel 2 2 0 0 5 6
12 FK RFS 2 2 0 0 5 6
13 Hibernians 2 2 0 0 4 6
14 Hibernian 2 2 0 0 4 6
15 Bohemians 2 2 0 0 4 6
16 Ujpest 2 2 0 0 3 6
17 Hammarby IF 2 2 0 0 3 6
18 Partizan 2 2 0 0 3 6
19 Rijeka 2 2 0 0 3 6
20 Riga FC 2 2 0 0 3 6
21 Viktoria Plzen 2 2 0 0 2 6
22 Fola Esch 2 2 0 0 2 6
23 AEL Limassol 2 2 0 0 2 6
24 Sivasspor 2 2 0 0 2 6
25 Vojvodina 2 2 0 0 2 6
26 Linfield 2 1 1 0 4 4
27 Śląsk Wrocław 2 1 1 0 2 4
28 MŠK Žilina 2 1 1 0 2 4
29 Maccabi Tel Aviv 2 1 1 0 2 4
30 Čukarički 2 1 1 0 2 4
31 KuPS 2 1 1 0 1 4
32 Dundalk 2 1 1 0 1 4
33 Breiðablik 2 1 1 0 1 4
34 Larne 2 1 1 0 1 4
35 Feyenoord 2 1 1 0 1 4
36 Domžale 2 1 1 0 1 4
37 Qarabağ 2 1 1 0 1 4
38 Laçi 2 1 1 0 1 4
39 Osijek 2 1 1 0 1 4
40 Aberdeen 2 1 0 1 2 3
41 Dinamo Batumi 2 1 0 1 2 3
42 Gent 2 1 0 1 2 3
43 Prishtina 2 1 0 1 1 3
44 Tobol 2 1 0 1 1 3
45 Teuta Durrës 2 1 0 1 1 3
46 Astana 2 1 0 1 1 3
47 Molde 2 1 0 1 1 3
48 AEK 2 1 0 1 0 3
49 Steaua Bucureşti 2 1 0 1 0 3
50 Shakhter Karagandy 2 1 0 1 0 3
51 Velež Mostar 2 1 0 1 0 3
52 Birkirkara 2 1 0 1 0 3
53 Lokomotiv Plovdiv 2 1 0 1 0 3
54 Olimpija Ljubljana 2 1 0 1 0 3
55 Slovácko 2 1 0 1 0 3
56 Connah's Quay Nomads 2 1 0 1 -1 3
57 Hajduk Split 2 1 0 1 -1 3
58 Inter Club d'Escaldes 2 1 0 1 -1 3
59 Aris Thessaloniki 2 1 0 1 -1 3
60 Servette 2 1 0 1 -1 3
61 BK Häcken 2 1 0 1 -2 3
62 BATE Borisov 2 1 0 1 -2 3
63 Vålerenga 2 1 0 1 -2 3
64 Spartak Trnava 2 0 2 0 0 2
65 Sepsi Sfântu Gheorghe 2 0 2 0 0 2
66 CSKA Sofia 2 0 2 0 0 2
67 Liepāja 2 0 2 0 0 2
68 Raków Częstochowa 2 0 2 0 0 2
69 Sūduva Marijampolė 2 0 2 0 0 2
70 Vorskla Poltava 2 0 1 1 -1 1
71 FCI Levadia 2 0 1 1 -1 1
72 Drita 2 0 1 1 -1 1
73 AGF Arhus 2 0 1 1 -1 1
74 FK Austria Wien 2 0 1 1 -1 1
75 Honka 2 0 1 1 -1 1
76 FC Ashdod 2 0 1 1 -1 1
77 Pogon Szczecin 2 0 1 1 -1 1
78 Universitatea Craiova 2 0 1 1 -1 1
79 Ararat Yerevan 2 0 1 1 -2 1
80 Apollon Limassol 2 0 1 1 -2 1
81 Sutjeska Nikšić 2 0 1 1 -2 1
82 Sumgayit 2 0 1 1 -2 1
83 Borac Banja Luka 2 0 1 1 -4 1
84 Dynamo Brest 2 0 0 2 -2 0
85 Shakhtyor Soligorsk 2 0 0 2 -2 0
86 Panevėžys 2 0 0 2 -2 0
87 Petrocub Hîncești 2 0 0 2 -2 0
88 Vllaznia Shkodër 2 0 0 2 -2 0
89 Vaduz 2 0 0 2 -3 0
90 Maribor 2 0 0 2 -3 0
91 DAC 1904 Dunajská Streda 2 0 0 2 -3 0
92 Gzira United 2 0 0 2 -3 0
93 Shkëndija 2 0 0 2 -3 0
94 Folgore 2 0 0 2 -4 0
95 FC Santa Coloma 2 0 0 2 -4 0
96 F91 Dudelange 2 0 0 2 -4 0
97 Dinamo Tbilisi 2 0 0 2 -5 0
98 Keşlə 2 0 0 2 -5 0
99 FH 2 0 0 2 -5 0
100 Partizani Tirana 2 0 0 2 -5 0
101 Puskás Akadémia 2 0 0 2 -5 0
102 Shkupi 2 0 0 2 -5 0
103 Arda Kardzhali 2 0 0 2 -6 0
104 Budućnost 2 0 0 2 -6 0
105 Valur 2 0 0 2 -6 0
106 Torpedo-BelAZ 2 0 0 2 -8 0
107 Kauno Žalgiris 2 0 0 2 -9 0
108 Milsami Orhei 2 0 0 2 -9 0

3rd Qualifying Round

# Lag S V O F +/− P
1 Rosenborg 2 2 0 0 6 6
2 LASK Linz 2 2 0 0 6 6
3 Feyenoord 2 2 0 0 6 6
4 MŠK Žilina 2 2 0 0 6 6
5 Basel 2 2 0 0 5 6
6 Anderlecht 2 2 0 0 4 6
7 Shamrock Rovers 2 2 0 0 3 6
8 Santa Clara 2 2 0 0 3 6
9 Aberdeen 2 2 0 0 2 6
10 Fola Esch 2 2 0 0 2 6
11 IF Elfsborg 2 1 1 0 3 4
12 Rijeka 2 1 1 0 3 4
13 CSKA Sofia 2 1 1 0 2 4
14 FC Köpenhamn 2 1 1 0 2 4
15 KuPS 2 1 1 0 1 4
16 Vitesse 2 1 1 0 1 4
17 Sivasspor 2 1 1 0 1 4
18 Gent 2 1 1 0 1 4
19 Qarabağ 2 1 1 0 1 4
20 Raków Częstochowa 2 1 1 0 1 4
21 Maccabi Tel Aviv 2 1 1 0 1 4
22 Maccabi Haifa 2 1 0 1 4 3
23 Hapoel Be'er Sheva 2 1 0 1 3 3
24 Paços de Ferreira 2 1 0 1 3 3
25 Hammarby IF 2 1 0 1 2 3
26 Riga FC 2 1 0 1 2 3
27 Bodö/Glimt 2 1 0 1 1 3
28 PAOK 2 1 0 1 1 3
29 Viktoria Plzen 2 1 0 1 0 3
30 The New Saints 2 1 0 1 0 3
31 Bohemians 2 1 0 1 -1 3
32 Prishtina 2 1 0 1 -1 3
33 Čukarički 2 1 0 1 -2 3
34 Hibernians 2 1 0 1 -2 3
35 Śląsk Wrocław 2 1 0 1 -3 3
36 Larne 2 1 0 1 -3 3
37 Havnar Bóltfelag 2 1 0 1 -4 3
38 Molde 2 0 2 0 0 2
39 Trabzonspor Kulubu 2 0 2 0 0 2
40 Sochi 2 0 2 0 0 2
41 Partizan 2 0 2 0 0 2
42 Kolos Kovalivka 2 0 2 0 0 2
43 Shakhter Karagandy 2 0 2 0 0 2
44 Astana 2 0 1 1 -1 1
45 Dundalk 2 0 1 1 -1 1
46 FK RFS 2 0 1 1 -1 1
47 Dinamo Batumi 2 0 1 1 -1 1
48 AEL Limassol 2 0 1 1 -1 1
49 Rubin Kazan 2 0 1 1 -1 1
50 Spartak Trnava 2 0 1 1 -1 1
51 Lokomotiv Plovdiv 2 0 1 1 -2 1
52 Osijek 2 0 1 1 -2 1
53 Hibernian 2 0 1 1 -3 1
54 Velež Mostar 2 0 1 1 -3 1
55 Breiðablik 2 0 0 2 -2 0
56 Linfield 2 0 0 2 -2 0
57 Olimpija Ljubljana 2 0 0 2 -3 0
58 Teuta Durrës 2 0 0 2 -3 0
59 Laçi 2 0 0 2 -4 0
60 Ujpest 2 0 0 2 -5 0
61 Domžale 2 0 0 2 -6 0
62 Vojvodina 2 0 0 2 -6 0
63 FC Luzern 2 0 0 2 -6 0
64 Tobol 2 0 0 2 -6 0

Play Off Round

# Lag S V O F +/− P
1 FK Jablonec 2 2 0 0 7 6
2 FC Köpenhamn 2 2 0 0 6 6
3 Kairat 2 2 0 0 5 6
4 Rennes 2 2 0 0 4 6
5 Roma 2 2 0 0 4 6
6 Flora 2 2 0 0 3 6
7 Qarabağ 2 2 0 0 3 6
8 Maccabi Tel Aviv 2 2 0 0 3 6
9 Maccabi Haifa 2 1 1 0 4 4
10 Union Berlin 2 1 1 0 4 4
11 Lincoln Red Imps 2 1 1 0 2 4
12 LASK Linz 2 1 1 0 2 4
13 PAOK 2 1 1 0 2 4
14 Anorthosis Famagusta 2 1 1 0 2 4
15 Vitesse 2 1 1 0 1 4
16 Bodö/Glimt 2 1 1 0 1 4
17 Feyenoord 2 1 0 1 3 3
18 Gent 2 1 0 1 2 3
19 Tottenham 2 1 0 1 2 3
20 Partizan 2 1 0 1 1 3
21 CSKA Sofia 2 1 0 1 1 3
22 Basel 2 1 0 1 0 3
23 Hammarby IF 2 1 0 1 0 3
24 Santa Clara 2 1 0 1 -1 3
25 Viktoria Plzen 2 1 0 1 -1 3
26 Paços de Ferreira 2 1 0 1 -2 3
27 Raków Częstochowa 2 1 0 1 -2 3
28 IF Elfsborg 2 1 0 1 -3 3
29 Anderlecht 2 0 1 1 -1 1
30 Žalgiris Vilnius 2 0 1 1 -1 1
31 Riga FC 2 0 1 1 -2 1
32 Hapoel Be'er Sheva 2 0 1 1 -2 1
33 Rijeka 2 0 1 1 -2 1
34 St Johnstone 2 0 1 1 -2 1
35 Neftçi 2 0 1 1 -4 1
36 KuPS 2 0 1 1 -4 1
37 Shamrock Rovers 2 0 0 2 -3 0
38 Aberdeen 2 0 0 2 -3 0
39 Shakhter Karagandy 2 0 0 2 -3 0
40 Rosenborg 2 0 0 2 -4 0
41 Trabzonspor Kulubu 2 0 0 2 -4 0
42 Fola Esch 2 0 0 2 -5 0
43 Sivasspor 2 0 0 2 -6 0
44 MŠK Žilina 2 0 0 2 -7 0

Visa fler

Klipp

Visa fler